Aasta alguse ball 18. sajandi stiilis

17.12.2014
03. jaanuaril 2015.a toimub Sagadi mõisas imeline ajastutruu ball. Üritus algab hommikul peoks ettevalmistustega ning päädib 18.sajandi stiilis balliga mõisahäärberis.
Kauni peo läbiviimiseks on Sagadisse palutus oma ala parimad meistrid otse St. Peterburist, trupi „Petit Trianon“ suurepärased tantsu, kommete, vehklemise ja soenguseadmise õpetajad.   

Vaata väikest ülevaadet eelmise aasta ballist

 

Parun von Focki mõisa balli päevakava:

10.00 -11.00 Sagadi mõis tervitab kaugelt ja lähedalt saabuvaid külalisi. Majutujatele jagatakse välja toad. Kõik saabujad suunatakse seejärel väikesele
hommikusöögile hotelli restorani.

11.00  - 12.30 Vehklemise meistriklass hotelli seminarisaalis. Õpime kuidas hoida mõõka, vehelda  ning kaitsta daami au ise ellu jäädes!

12.30 – 13.30 Kerge lõunasöök restoranis

13.30 - 15.00 Tantsude meistriklass hotelli seminarisaalis. Õpime kuidas liueldes liikuda ning end väärikalt daamide-härrade seltsis väljendada. Õpime vihjeid andma nii silmadega, lehvikuga kui kehakeeles.

15.00 -16.00 Kostüümide valimine.  Kõik daamid ja kavalerid saavad valida kaunite ja veel kaunimate kostüümide seast endale meelepärase. Meie kostümeerijad riietavad teid pealisriitega pealaest kuni sokkideni. Aluskostüüm ehk moodsas keeles aluspesu ja naistel ka sukad on külalise enda omad. Kostüümidesse riietumine toimub kostüümitoas väikeste sirmikeste taga või oma hotellitoas.

16.00 - 18.00 Soengute meistriklass. Meie vilunud soengumeistrid abistavad teid kaunite soengute seadmisel, õpetavad erinevaid nõkse kuidas daamide ja kavaleride juukseid peoõhtuks sättida ning imeline välja näha.

18.30 – 19.00 kõik kallid külalised kogunevad Parun Von Focki mõisa peahoonesse

19.00 Ball Mõisahäärberis algab

Tseremoniaalne  külaliste vastuvõtmine mõisarahva poolt, tantsud tervituseks

19.30-20.30 Pidulik õhtusöök Sagadi kaunis mõisainterjööris, parun Von Focki traditsioonide järgi.  

20.30 Tagasipöördumine tantsusaali. Ballitantsud koos kallite külalistega. Võimalus valida kavalere, koketeerida ja kasutada kõiki tarkusi, mis sama päeva meistriklassides omandatud

21.30 Majaekskursioon. Uusaasta ime Paruni mõisa pööningul. Tutvumine vaimudega , jahisaali külastus.

22.30 Teetseremoonia

23.30 Pidulik poloneesi tantsimine koos küünaldega. Kingituste tseremoonia.

24.00 Balli lõpp ja kallite külaliste puhkama saatmine.

Kauni peo läbiviimiseks on Parun palunud Sagadisse oma ala parimad meistrid otse St. Peterburist, trupi „Petit Trianon“ suurepärased tantsu, kommete, vehklemise ja soengute õpetajad.  Kõrgelt hinnatud trupp on käinud Paruni juures balle korraldamas juba 3 aastat ning võõrustanud kalleid külalisi Venemaalt, Saksamaalt, Šveitsist, Prantsusmaalt, Šotimaalt ja muudest kaugetest kantidest.

Tavapäraselt esinetakse väga kaunites paleedes ja väga lugupeetud publikule üle Euroopa, sealhulgas ka Kadrioru lossis.

 

Päeva hind 115.-/inimene  koos kostüümi laenutusega


 

Lisainfo Sagadi hotelli vastuvõtust telefonil +372 676 7888 Soovin uudiskirja E-posti aadressile