Päevaliblikad metsamuuseumis

09.05.2014

Kellele ei meeldiks liblikad? Nende tiibade ilu on vaimustanud inimesi kogu maailmas, päevaliblikad on ilmselt kõige enam kunstis ja erinevates kaunistustes kujutatud putukad. Ja see, et liblikad on putukad, ei tule neid lummavaid olendeid vaadates sageli meeldegi...

Legendide maailmast põnevate loodusteaduslike faktide juurde toob liblikahuvilisi metsamuuseumi näitusesaalides avatud uus näitus "Päevaliblikad ja mets". Siin saab teada, kuidas rändavad liblikad talvituma Põhja-Aafrikasse, mil viisil tekivad liblikatiibade kaunid toonid ning muidugi saab nautida Eesti päevaliblikate imeilusat ja värvikirevat kaleidoskoopi. Erilist tähelepanu on seekord pööratud liblikate ja metsa/puude suhetele.

Urmas Tartese suurepärased fotod ja tekstid, Allan Selini liblikakogu eksemplarid ning meeleolukas videoprogramm jäävad huvilisi metsamuuseumisse ootama aasta lõpuni.


Foto Urmas Tartes

Näituse koostaja Urmas Tartes ütleb:

"Päevaliblikad tegutsevad ajal, mil inimenegi oma päevatoimetusi teeb. Neid kohtavad kõik, kes suvel looduses liiguvad. Päevaliblikaid on imetletud ja uuritud iidsetest aegadest. Me teame nende kohta paljutki. Aga päevaliblikate elus on endiselt saladusi, mis liblikauurijatele tänapäevalgi mõistatamist pakuvad.

Tulge ja tutvuge selle toreda maailmaga. Näitus pakub nii
uusi teadmisi kui ka lihtsat vaatamisrõõmu."

Soovin uudiskirja E-posti aadressile