Edukas aasta

16.01.2012
Mulluse, 2011. aasta kokkuvõtted pole veel kõik tehtud, ent juba praegu võib öelda, et see oli siiani meie kõige edukam aasta!

Nii nagu mujalgi turismisektoris, tõusis ka meil külastatavus ja seda nii kodu- kui välismaiste sihtrühmade osas. Majutuskülaliste osa suurenes lausa veerandi võrra, tänu millele hotelli täituvuseks kujunes aasta keskmisena 39%. Hilissügise muutsid aktiivseks meie seminarikliendid – suur tänu meie pikaajalistele koostööpartneritele! Restorani poolelt rõõmustasid meie püsikliente sagedased eripakkumised, millele põhjust andis ka suurepärane marja- ja seeneaasta. Meie hotell ja restoran pälvisid Rohelise Võtme ökomärgise.

Pea samapalju tõusis muuseumikülastuste arv ning ka muuseumipood on jätkuvalt populaarne. Oleme aasta-aastalt oma sortimenti laiendanud, samas jäädes truuks oma põhimõtetele – müüme vaid Eestis toodetud, metsa ja loodusega seotud meeneid ja raamatuid. Meie 32 000 muuseumikülastajale võib aga liita juurde tuhandeid inimesi, kes Eesti suurimates kaubanduskeskustes Metsa-aasta näitusega tutvuda said. Ekspositsioon „Mets toidab“ aga jõudis Eesti Muuseumiauhindade jagamisel kolme parima püsinäituse sekka.

Aasta teises pooles algas hoogsalt Euroopa struktuurifondide toetusel looduskooli renoveerimine. Loodusharidusprogrammidest sai sellest hoolimata osa üle 7000 õpilase!

Muidugi ei saa mööda vaadata meie võidust konkursil "Eesti avastamata aarded 2011. Turism ja taastatud ajaloolised paigad" (EDEN), kus pälvisime selle koos naabermõisatega – Palmse ja Vihulaga. Edukas koostöö oligi võidu aluseks! Samuti tunnustas meid EAS turismiarenduskeskus tubli koostöö eest turismiettevõtjatega.

Tänavu on loodusturismi aasta. Juba praegu laiendame oma loodusteemaliste pakettide ringi, lisanduvad mitmed huvitavad programmid, retked ja lisateenused. Uus aasta saab olema põnev nii meile kui meie külalistele!

Meie kellatornist näeb taas õiget aega.

Soovin uudiskirja E-posti aadressile