Sagadi härrastemaja piljardituba avati rahvusvahelise turniiriga

08.06.2011

 02. juunil 2011 peeti Sagadi mõisas esimene rahvusvaheline piljarditurniir!

Sagadi mõisa härrastemajas oli piljardituba olemas juba 19. sajandil, sel kevadel sai mõisa endisesse noortetuppa sisustatud selle väärikas järglane.

Ruumi ehteks olev piljardilaud on valmistatud 20. sajandi algul tõenäoliselt Peterburis. Tammepuust konstruktsiooni ning graniidist kiviplaadiga laual on selja taga värvikas ja seiklusrikas ajalugu. Arvatavalt kaunistas laud mõne Tallinnas Toompeal paiknenud mõisasaksa linnakorterit, kust see millalgi nõukogude aja alguses rändas Toompea lossi. Seal teenis ta seltsimehi kuni 1980-ndate aastate keskpaigani, mil juba küllalt kulununa pensionile saadeti.

Sisearhitekt Leila Pärtelpoja eestvõttel jõudis laud 1988. a Sagadisse, kus teadmata põhjustel tükkideks võeti. Nii seisiski laud lahtivõetult mõisa härrastemaja pööningunurgas, kuni mullu tublide Kanuti Ennistuskoja meistrite abiga uuele elule ärkas.

Tänasel päeval on piljardituba sisustatud 19. sajandi lõpu mõisastiilis mööbliga, mida ilmestavad looduse- ja jahiteemalised maalid, gravüürid ja trofeed. Tuba on uudistamiseks avatud kõigile Sagadi mõisa härrastemaja külalistele.

Härrastemaja on avatud 1. maist kuni 30. septembrini iga päev kl 10-18,
1. oktoobrist-30. aprillini ettetellimisel.

Soovin uudiskirja E-posti aadressile