Advendikontsert 1. detsembril kell 14

28.11.2011

Muusikasõprade Selts toob Lääne-Virumaale erakordse muusikasündmuse: regulaarselt eesti mõisates toimuv eesti interpreetide kontserdisari Mõisamängud jõuab 1. detsembril ka Sagadi mõisa.

Taas on käes harras ja justkui müstiline aeg aastas, kus on sobilik veidi aeg maha võtta ja enesegi hinge sügavamalt vaadata. Antud kava ongi valitud sellest lähtepunktist – kõrvuti on kaks suurt ja tundelist romantikut, sakslane Richard Strauss ja ungarlane Ferenc Liszt. Strauss on elu jooksul kirjutanud arvukalt soololaule, kõik väga poeetilised, peenekoelised ja hingestatud. Loomulikult sobib novembriaega suurepäraselt üks ta tuntumaid laule „Hingedepäev“ – tulvil harrast ja pühalikku, samas helget meeleolu. Sarnased puhtad ja ülevad tunded valitsevad ka teises noorpõlveteoses „Pühendumine“. Autorist avaneb veidi teistsugune pilt Sonaadis tšellole ja klaverile – siin on muusika jõuline ja heroiline ning täis nooruslikku hoogu. Kuna Liszti sünnist möödub sel aastal 200 aastat, siis on tema teoseid mängida just eriti sobilik.

Esinevad - Kai Kallastu (sopran), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)

Kava:

  • Richard Strauss: Allerseelen (Hingedepäev), Zueignung (Pühendumine) jt. laule
  • Richard Strauss: Sonaat tšellole ja klaverile
  • Ferenc Liszt: Petrarca sonett

Kontsert on tasuta

Kogu kontsertsarja tutvustus.

Sarjas osalevad silmapaistvad eesti interpreedid ning muusikakollektiivid. Kontserdid on vabamas vormis ja publikule tasuta või sümboolse piletihinnaga.

Sarja toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Kultuuriministeerium, kohalikud omavalitsused ning mitmed lahked sponsorid.

Soovin uudiskirja E-posti aadressile