Looduskool on uuenenud!

30.09.2012
Septembrikuuga sai lõpetatud Euroopa Liidu rahastusega projekt, mille käigus meie looduskool sai nii uue kuue kui sisu.

Juba 2010. aastal alguse saanud projekt läks maksma ligi 350 000 eurot ning tänaseks on hoone renoveeritud, sisustatud ning esimesed programmidki läbi viidud.

Endises Sagadi mõisa meiereihoones alustas looduskool tööd 1999. aastal. Enne seda hoone remonditi, kuid katuse kandekonstruktsioonid ja vahelaed ei olnud piisavalt tugevad ja ruumide paigutus otstarbekas, ka jäi soojustus jäi napiks. Nii leidsimegi, et keskkonnahariduse infrastruktuuri toetuste vooru võiks esitada ka meie looduskooli parenduse projekti.

Restauraatorprojekt OÜ projekti ja Superellips OÜ sisearhitektuurse lahenduse viis ellu Jaagor Grupp OÜ Tartust. Ehituse käigus oli maja vahepeal päris paljas...

Õppeklassi seinu tugevdati seestpoolt ning kogu hoone sai üle viidud keskkonnasõbralikumale graanulküttele.

Praeguseks on õppeklass aga ilus, sisustatud Taikse Puit OÜ meistrite mööbliga ning Eesti Loodusharidusseltsi poolt kokku pandud ekspositsiooniga. Seente teemaga haakub näiteks programm "Sinasõprus seentega" ning igasügisene seenenäitus. Ruloodel on aga kujutatud eluslooduse süsteemipuu eri harusid koos näitlike piltidega. Õppeklassi mahub nüüd korraga kuni 40 õpilast ning übritsevad ruumid pakuvad võimalust nii rühmatöödeks kui näiteks looduskunsti kursusteks.

Laboriruumi täiendavad Vernier andmekogujad, mida oleme uurimuslike õppe programmides ja koolitustel juba poolteist aastat kasutada saanud.

Hoone tagaküljele ehitati terrass, mis päikselistel päevadel täidab ka väliõppeklassi funktsioone.

Tänu uuendustele ootame juba praegu endale külla senisest suuremat hulka loodusehuvilisi. Järjest suurem tähelepanu on uurimuslikul õppel ning vanematel kooliastmetel. Juba sel sügisel alustasime koostööd Maaülikooliga, et nende Loodusteaduste Kooliga saaks liituda ka Lääne-Virumaa gümnaasiumiõpilased.

Euroopa Regionaalarengu Fondist kaeti ligi 90% projekti maksumusest, ülejäänud osa on RMK omafinantseering.

 

 

 

Soovin uudiskirja E-posti aadressile