Mõisamuinasjutud pööningul

09.07.2014

Sagadi härrastemaja pööningul on sel suvel eksponeeritud
reklaamiagentuuri Avart fotonäitus „Mõisamuinasjutud“ 12 eripalgelisest Eesti
mõisast. Näituse teeb aga eriliseks see, et igale mõisale on fotolavastuse
kaudu loodud oma lugu – muinasjutt.

Näituse pildid räägivad sellest, kuidas Raplamaa Hõreda mõisas uitab ringi kummituslik kaunitar, Albu mõisapreili  igatseb kallimat ning Saue mõisa saatuslik perenaine peab võrgutamisplaani. Teisedki fotolood ootavad näituse külastajaid. Muidugi leiab piltidelt ka  Sagadi mõisa.

Projekti loovjuhi Valeria Kitajeva sõnul jutustavad „Mõisamuinasjutud“ erinevaid fotolugusid, kus kaunite modellide abil püüti esile tuua iga mõisa saladus ja omapära. „Oleks väga tore, kui nähtu põhjal tekiks inimestel soov mõisaid vaatama minna, tutvuda nende ajalooga ning eelkõige avastada enda jaoks nii tuntud kui unustatud unikaalsed kaunid kohad Eestis,“ arvab ta.

Projektis on kokku esitatud kaksteist mõisa: Saue, Ungru, Hõreda, Laupa, Vasalemma, Albu, Suure-Kõpu, Sangaste, Mooste, Alatskivi, Sagadi ja Kehtna. Mõisate valikul arvestati, et need oleks arhitektuuriliselt erinevad, mitmes etapis renoveeritud ning asuksid Eesti eri piirkondades.

Lisaks kaunitele piltidele leiab näituselt iga mõisa kohta ka tutvustava teksti, mille koostajateks Valdo Praust ja Jaanus Kiili. Näituse fotod on teinud fotograaf Sergei Fridman.

Näitus jääb Sagadis avatuks 2014 a suve lõpuni.

Soovin uudiskirja E-posti aadressile