Sagadi Puupäevad 2016

03.08.2016

Augustikuu esimesel nädalavahetusel on Sagadi mõisas uksed valla ja ootame kõiki traditsioonilistele Puupäevadele! Sel aastal aga on Sagadisse kindlasti tulemas lisaks loodusesõpradele hulga hobusehuvilisi, sest laupäeval, 06.08 viiakse läbi ka Eesti Raskeveohobuste päev!

Tänavu toimuvad Puupäevad juba XIII korda, Raskeveohobuste päev aga lausa XXII korda.

Meisterdamist, nuputamist, mängimist ja avastamist on kogu mõisas, nii suurtele kui väikestele! Seekord on Puupäevade keskmeks just kodumaised puuliigid ja nende kasutamine. Proovida saab mõisaaegseid puutööriistu, meisterdada traditsioonilisi puukoorelaevukesi ja laastukorve, proovida lehetrükki ja mekkida taimeteed. Pargis toimetame linnu- ja putukavaatlustega, pargitiigil liuglevad kanuud ning muidugi on laste rõõmuks valmis pandud osavus- ja nuputamismänge, hiigelpusled ja täpsussaagimine. Valime ka Sagadi pargi kauneima puu!

Laupäevane raskeveohobuste päev algab märade ja täkkude näituse ja hindamisega mõisa lipuväljakul. Edasi toimuvad dendropargis töökatsete demonstratsioonid, rakendisõit ja palgiveo demonstratsioon. Hobuseid saab laupäeval mõisaõuel näha samuti kuni kl 17-ni.

Pühapäeval on lipuõuel vigursaagimine, kus skulptor Urmas Rauba valmistab mõisapargist pärit tammest ühe praktilise skulptuuri.

Puupäevad toimuvad 06.-07. augustil kell 11 kuni 17. Raskeveohobuste päev kestab 06.08 kell 11 kuni 17.

Osalemine on tasuta.

Avatud on välikohvik ja kehakinnitust saab ka Sagadi mõisa restoranist.Soovin uudiskirja E-posti aadressile